Čriepok o láske...

Autor: Mirka Polohová | 6.7.2006 o 13:30 | Karma článku: 6,84 | Prečítané:  760x

Za vysvedčenie som dostala nový bicykel. Bola to ružová Liberta. Mala biele sedadlo a ja som nedokázala prežiť ani jeden deň bez úrazu. Rovnaký bicykel a menej odreté kolená mala aj Veronika. Spoločne sme prežili dva nezabudnuteľné mesiace letných prázdnin. Nosili sme krátke nohavice a šiltovku naopak. Pri ceste v bazovom kríku sme mali "bunker" a špeciálne pískanie na pozdrav.

Dúfali sme, že si nás všimnú chalani, ktorí sa proti všetkým pravidlám cestnej premávky vozievali na starých vojnových175tkách. Predstavovali sme si, aké by to bolo, keby sme sa s nimi stretli a len tak rozprávali. Čo by sme asi povedali... Obe sme mali vybraného toho svojho pána pravého a prisahali sme si, že si ich nikdy nepreberieme, ani keby sme sa zaľúbili.

Chalani si z nás samozrejme robili žarty. 12 ročné žaby, čo sa premávajú na bicykloch, ale vtedy nám to bolo jedno... Málo sme sa starali o to, že sme im pre zábavu. Stačilo, že sme mohli prežívať radostné vzrušenie, keď nás prebiehali na ceste.

Po čase sa pomery zmenili. Obe sme sa zaoblili na tých správnych miestach. Tajomní motorkári zastavovali svoje "káry" a zhovárali sa s nami, občas nás zaviezli domov, ale už to nebolo ako predtým.

Stali sa pre nás obyčajnými. Jeden ráčkoval, druhý mal oči až príliš blízko seba. Zrazu to bolo všetko veľmi prozaické a bežné. Ostali nám iba skorodované reťaze a vyfučané pneumatiky. Ružový bicykel vystriedal frajerský "horák" s prehadzovačkou. Začala sa škola a prázninový čas vystriedali školské povinnosti.

Mysleli sme si, že to budeme vedieť ešte chvíľu udržať. Chodili sme spolu von aj na sídlisku, ale už to nebolo ono...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Čo robiť, ak sa covidom nakazíte po prvej dávke očkovania?

Druhú dávku by ste mali dostať do 42 dní.

Dobré ráno

Dobré ráno: V očkovaní je chaos, každý si robí po svojom

Ako vyzerá vakcinácia na Slovensku.

Komentár Petra Schutza

Keď vedenie štátu mentálne nestíha

Riziko, že "kontinuálny skríning" situáciu zhorší, nie je zanedbateľné.


Už ste čítali?