O čase prežitom v realite

Autor: Mirka Polohová | 15.2.2011 o 21:50 | Karma článku: 5,04 | Prečítané:  1159x

Je to iba obyčajný pondelok, piatok... Stane sa to možno dvakrát do roka. Stane sa, že prestávam byť rozumná a realistická, lebo sa prichytím pri tom, že moje sny sa nenapĺňajú. Uvedomím si, že nerobím nič z toho, čo som si naplánovala v detskej izbe. Domča mi zvykne hovoriť, že na mne obdivuje to, ako dokážem myslieť realisticky a logicky. Vždy ma to zarazí, dokonca to vnímam ako svoju zlú vlastnosť. Ako keď poznáš sám seba a vieš, aké máš silné a slabé stránky a zrazu niekto vyzdvihne to, čo si na sebe vážiš najmenej. Boris povedal, že to z nás vypáli krematórium alebo to z nás vyťahá zem. Ale čo ak to z nás ťahajú aj ľudia... kolegovia v práci, neochotné predavačky a zlí lekári.

Takže toto som skutočne ja. Myslím a žijem v realite. Potichu priznávam, že mi záleží na dospeláckych veciach. Dokonca na tom, či budem mať auto a akú mám prácu. Rozmýšľam nad tým, ako zvládnem deti, či sa mi podarí vytvoriť si skutočný domov, či budem úplne šťastná.

Pripadám si patetická, lebo sa snažím vykričať do celého sveta, že toto predsa nie som ja. Ja som tá príjemne naivná, romanticky zamyslená, tá, ktorá číta knihy na lavičke v parku a uprostred týždňa si zájde do divadla, kde opakuje repliky po hlavnej postave, aby sama sebe dokázala, že by mohla, že by som to zvládla rovnako dobre. Infantilná egoistka.

A pritom na tom nie som tak zle. Dá sa na mňa v celku spoľahnúť. Nezabúdam na čísla a deadliny. Vážia si ma pre promptnosť a schopnosť rýchlo reagovať. Možno aj preto, že nerada nechávam ľudí čakať.

Na prvej sú ľudia tak zvyknutí na to, že im stále niekto chce zle, že kričia na každého, kto im skríži cestu. Na druhej stene sú tí, ktorí moje nadšenie pre prácu považujú za hlúpe, veria, že nič dôležité nerobím iba preto, že nenosím formálne nohavice a nemaľujem sa. Na tretej stene sú tí, ktorí veria, že mrhám svojim talentom pri krížení tabuliek a vyrátavaní zisku, keď by som mala hovoriť o láske a veciach, ktoré sa nedajú modelovať slovami.

Ale sú tu aj tí, ktorí ma nesúdia. A tí robia moju realitu romantickou, dokonalou. Ľudia, ktorí mi povedia, že namaľovaná vyzerám sladko a že ma ľúbia preto, aj napriek tomu, že som to iba ja.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Extrémizmus neprišiel s Kotlebom. Ani s ním neodíde

Ak chceme systém naozaj ochrániť, nečakajme, že to za nás vybaví Najvyšší súd.

ŽENA

Sex s robotom: Môžu napodobeniny nahradiť vzťah so živým partnerom?

Vývoj sexuálnych pomôcok prekračuje hranice.


Už ste čítali?